Lokalita a okolí

Hotel Hubertus se nachází v srdci Městysu Kácov (původně Kaczow, německy Katzow (1720), 1854 Kácov) se nachází asi 7 km severozápadně od Zruče nad Sázavou v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Žije zde asi 800 obyvatel (v roce 2006 jich bylo 861). Kácovem protéká řeka Sázava a její dva pravostranné přítoky Čestínský potok a Losinský potok. V kopcovitém okolí převládají lesy a pole.

Pivovar

Pivovar byl založen roku 1457, jeho novodobá historie se začala psát v roce 2001. V průběhu poslední dekády byl pivovar kompletně zrekonstruován a zmodernizován. V současnosti patří mezi malé pivovary a je držitelem mnoha ocenění. Pivo se zde vyrábí tradiční technologií a portfolio je zaměřeno hlavně na klasické světlé výčepní a ležáky.

 

Zámek

Kácov je barokní zámek ve stejnojmenném městysu. Byl vystavěn na místě někdejší tvrze z poloviny 15. století a do dnešní podoby ho podle plánů svého dvorního architekta Václava Špačka nechala v 18. století přestavět kněžna Anna Marie Františka Toskánská. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Čertova vyhlídka

„Výstup na vyhlídku začíná za přejezdem u nádraží a je nutno překonat 198 schodů vytvořených z přírodních materiálů. Dále pokračujte lesními značenými cestami až k vyhlídce.!“ – www.kutnohorsky.denik.cz

 

Panorama Golf Resort

Panorama Golf Resort – Kácov se stal stavbou roku Středočeského kraje 2017. Unikátní golfový projekt v blízkosti řeky Sázavy z architektonických návrhu firem Golfer s. r. o.,…

Lihovar Kácovka

První zmínky o zdejším lihovaru jsou datovány již v roce 1690, kdy byl v té době veden i jako vinopalna. Velká rekonstrukce lihovaru byla provedena v roce 1869. Byla zde instalována nová technologie na výrobu surového lihu firmou J.Hradecký-Padov. Surový líh se vyráběl hlavně z brambor. Po dalších různých rekonstrukcích a modernizacích byl lihovar v provozu do roku 2000.

 

Muzeum motocyklů Jawa

Můžete zde vidět 70 motocyklů české a slovenské výroby, historické fyzikální modely, modely technických principů, řezy motorů, krystalové přijímače, měřící přístroje a mnoho dalších technických zajímavostí na 200 m2 výstavní plochy.

Mapa zajímavých míst v okolí hotelu